Jakie zabawki są najodpowiedniejsze dla twojego pupila?

Wybór zabawki dla psa.

Czas zabaw z psem jest dobrą okazją, żeby wykorzystać energię swojego zwierzaka, jednocześnie pogłębiać więź. Regularne psoty działają dobrze na formę psa, oraz dają uciechę właścicielowi. Zabawy dobrze jest urozmaicać przy użyciu zabawek dla psów. W sklepach natkniemy się niemało różnych kategorii zabawek dla psów, ale w jaki sposób dobrać tą odpowiednią?

Piłka dla psa.

Ulubioną zabawką wszystkich psów jest piłka dla psa. Tą tradycyjną zabawkę znajdziemy w większości punktów zoologicznych w różnych rozmiarach, dopasowanych do rozmiarów naszego zwierzaka. Piłki dla psów wykonywane są z szeregu materiałów, mogą być piłki z gumy, z materiału lub z plastiku. Dokonując wyboru piłki dla psa trzeba zwrócić uwagę na jej rozmiar. Rozmiary piłek dla psów są stałe, ale musimy myśleć o możliwości zakrztuszenia się podczas zabawy, w sytuacji gdy piłka dla psa jest zbyt mała. Wybierając nową zabawkę pamiętajmy o ochronie naszych zwierząt. Jest to wyjątkowo istotne, kiedy jesteśmy opiekunami niewielkich ras psów, jak pudle i yorki, którym dobieramy mniejsze wielkości zabawek.

Frisbee dla psa.

Kiedy chcielibyśmy poszaleć z psem na zewnątrz wspaniałym wyborem będzie frisbee dla psa. Ciężko znaleźć zwierzaka, który oprze się w tej zabawie. Frisbee dla psa lepiej używać na otwartej przestrzeni, takiej jak łąka, park lub ogród, gdzie pupil może rozpędzenia się. Jeśli podopieczny umie przynosić zabawkę spowrotem, warto kupić frisbee dla psa o dobranej wielkości, żeby psu wygodnie było trzymać frisbee w pysku. Frisbee dla psa nie może być zbyt twarde, gdyż występuje możliwość przypadkowego uderzenia zwierzęcia frisbee w czasie zabawy, dlatego w celu uniknięcie nieprzyjemnych wypadków szukajmy zabawek elastycznych. Zabawa z frisbee może stać się ciekawą postacią aktywności fizycznej, a jak wiadomo w zdrowym ciele, zdrowy duch!

gwizdek na psa