Który drapak będzie najkorzystniejszy dla twojego kota?

Drapanie jest wrodzonym zachowaniem twojego pupila. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed uszkodzeniami, należy kupić drapak. Drapaki dla kota są projektowane w najróżniejszych kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały wykonane. Jak więc dokonać wyboru drapaka oraz uszczęśliwić nawet najbardziej wymagającego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym słupem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w pokoju. Mają niewielką powierzchnię i złożone są ze pieńka przymocowanego do stabilnego podłoża. Nieco droższą alternatywą jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy posiadamy jednego zwierzaka w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze zwierzaki lubią strzeliste konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla zwierzaka. Drapaki tego typu znajdują zastosowanie w miejscach, w których mamy trochę więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o zagiętym kształcie. Stworzone, żeby twój zwierzak mógł ostrzyć pazury w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wystrój mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w mieszaniu.
W sytuacji gdy opiekujemy się tylko jednym, małym kotem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka lub więcej niż jednego kota, najlepiej zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu solidnie przyczepionego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla kota, owinięta materiałem. Inną ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy spojrzeć przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej pasował.

kuweta dla kota