Obroże na kleszcze dla psów.

Lato jest świetną okolicznością, żeby dać czas waszemu pupilowi. Wycieczka z ukochanym psem to niepowtarzalna okoliczność, by zrelaksować się, jednocześnie ofiarując psu chwilę. W lecietrzeba uważać na kleszczach, ponieważ nasze zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy, które potrzebują sporo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, często łapią kleszcze. W jaki sposób można ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze wyróżniają się długą skutecznością i niewielką ceną. Są produkowane dla ras psów różnorodnych gabarytów, dlatego bez problemu kupimy rozmiar odpowiednią dla szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi albo lekami na kleszcze. Te drugie charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu na kleszcze musi być odpowiednia do wagi psa, należy więc sprawdzić przed nałożeniem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże mają działanie zarówno przeciwkleszczowe i przeciwpchelne, więc zapewniają kompleksową obronę psiaka. Obroża dla psa chroni skutecznie przez 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych niebezpiecznych schorzeń, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością buszujące w zaroślach, na przykład labradory, wymagają zwiększonej ochrony w formie preparatów na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu pozwala ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają pływanie konieczna jest większa ochrona, na przykład w formie zakropień mających środek na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby zabezpieczyć psa podczas wakacyjnej podróży warto sprawić sobie niezawodne środki na kleszcze dla psa.

sklep zoologiczny kraków