Rodzaje kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryta (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnem.
Te kocie toalety wymieniają się tym, gdyż dla wzoru kociej toalety zadaszonej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, jakie lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą godzić się na nie, choć większość akceptuje, ale są wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Jednak w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka jest głównie wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się pamiętać o odpowiednim wymiarze. Niektóre z nich są uzbrojone w zakończenie, byle łatwiej utrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które po prostu czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaprogramowany, bądź po okresowości, kuweta automatycznie uruchamia mechanizm, który zamiata nieczystości do pojemnika, albo do kanału ściekowego. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynny brud spada w kierunku dołu. Ten typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podgatunkach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które na okrągło sprzątają kuwetę.

Rozmiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kotów nie powinna być za wysoka, ponieważ może wytwarzać problem przy wejściu. Gdy kot już ukończy 12 tydzień życia, wypada zakupić nową i o większych rozmiarach kuwetę, stąd to, byleby wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kotek kocha kopać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek było na górze napisane – należy uważać, iż wybrane koty nie akceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, ale zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, gdy kuweta jest widoczna w Twoim pokoju, to możesz zdecydować się na kupno mebla, w którym można włożyć do środka kocią toaletę, jeśli nastąpi taki przypadek, że ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Powinno się co więcej pozyskać dodatki, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.
karma dla kotów